Informace o školách v přírodě

Pro školy zajišťujeme pobyty podle jejich požadavků. Umíme uspořádat školu v přírodě či adaptační kurz nejen pro malý kolektiv, ale i pro větší skupinu, výjimkou nejsou pobyty celého stupně či školy. Ve všech případech je naším prvořadým cílem spokojenost dětí, rodičů i školy.

          

  

Školy si mohou vybrat nejen lokalitu, která jim vyhovuje, ale i délku trvání akce; standardně organizujeme sedmi či pětidenní pobyty. Dále dle přání můžeme zajistit i dopravu, zdravotní a pedagogický dozor, noční hlídání, výlety, DVD s fotografiemi a scénkami z etapové hry, program pro děti (pobytová etapová hra), popř. program pro dospělé. Rekreační střediska ve Svoru, Hrachově i Šlovicích, která využíváme, nabízejí dostatek vhodných výukových prostor pro každou třídu, společenských místností pro hromadné akce i různé možnosti sportovního vyžití.  

Pokud má škola zájem, o všechny uvedené služby se postaráme v rámci tzv. full servisu. Co si pod tím můžete představit, se dozvíte v následujících řádcích. 

 

Ubytování a doprava

Pro školy zajistíme nejen ubytování v rekreačních středisku, ale i dopravu.

Ubytování: Rekreační střediska nabízejí různé typy ubytování (chatky, sruby, pokoje) s různým počtem lůžek, včetně dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením pro pedagogický doprovod. Objekty jsou udržované, je zajištěn pravidelný úklid. Pro děti ubytované v chatkách či srubech je k dispozici společné sociální zařízení. Fotografie a podrobnosti k jednotlivým střediskům naleznete v odkazech SvorHrachov, Šlovice

Doprava: Dlouhodobě spolupracujeme s prověřenými dopravci s moderními autobusy.

 

img_2118-nahled    img_9341-nahled     pokoj-nahled

 Společné prostory

Všechna střediska disponují dostatečným množstvím vybavených učeben, a to i pro velké pobyty. Pro různé  akce jsou k dispozici společenské prostory (většinou jídelna či bar), k dispozici je dataprojektor s DVD přehrávačem a zvukovou aparaturou.  V rámci odpoledních programů jsou hojně využívána sportoviště i další "atrakce" dle jednotlivých středisek, např. bazén, lanovka, trampolíny atd. K programům patří samozřejmě i různé sportovní a jiné vybavení, které nám střediska pro školy v přírodě "na klíč" umožňují využívat. 

 

ucebna-nahled    20131007_141305-nahled    20130415_091332-nahled

 Strava

Stravování probíhá formou plné penze pětkrát denně, po celý den je zajištěn pitný režim (čaj nebo šťáva). Škola má možnost se předem vyjádřit ke skladbě jídelníčku, ve Svoru a Hrachově je možnost výběru ze dvou jídel, snídaně probíhají formou švédského stolu. Všechny kuchyně jsou schopné připravit stravu nejen bezlepkovou (z vlastních surovin), ale i jinou, např. vegetariánskou (za příplatek). Pokud je během pobytu organizován výlet, dostávají děti balíček s jídlem na celý den. 

p6070216-nahled    jidelna-nahled    p1030769-nahled

 Kdo se stará o děti

V rámci full servisu pro školy zajišťujeme personál, který se kromě učitelů o děti také stará.

Odpolední a večerní program: V tuto dobu se o děti starají naši vychovatelé. Většinou jsou to studenti vysokých škol, popř. naši kmenoví zaměstnanci. Všichni musí úspěšně absolvovat naše školení z organizace pobytu, her, pravidel sportů, ale také z pravidel bezpečnosti apod. Nad vychovateli bdí manažer pobytu, na nějž se mohou učitelé obracet se svými náměty a připomínkami. Základní informace o našich programech si můžete prohlédnout zde.

Noční hlídání: Dozor nad dětmi v noci zajišťuje náš pracovník, který se postará o klid a bezpečí od večerky až do budíčku.

Zdravotní péče: Tuto službu poskytuje zdravotník s kvalifikací pro dětské zotavovací akce; zabezpečí, že děti užívají své pravidelné léky, ošetří drobná poranění a v případě nutnosti zajistí odvoz k lékaři, s nímž je dohodnutá spolupráce. Všechna střediska mají k dispozici vybavenou ošetřovnu a izolaci. 

 

svor-2-turnus-060-nahled    img_0318-nahled    marodka-nahled

 

Výlety

Během pobytu dle přání školy zařizujeme pro děti výlety do okolí střediska. Pokud si vyberete vzdálenější destinaci, zajistíme dopravu zájezdovými autobusy, vstupy a delegáta (některý z vychovatelů); učitelé mají výlet jako pedagogický doprovod zdarma. Snažíme se nabízet různé typy výletů, bližší podrobnosti naleznete na stránkách  výlety Svorvýlety Hrachov, výlety Šlovice.

autobus-nahled     image038