REKREAČNÍ STŘEDISKO HRACHOV

Areál rekreačního střediska je umístěn v přírodě, na kraji lesa a je poměrně rozsáhlý. V přední části areálu se nachází velká zděná budova s celkovou kapacitou 120 míst ve čtyřlůžkových pokojích (bez paland) a 17 dřevěných chatiček s kapacitou 100 míst. V druhé části areálu (cca 200 metrů od první části) se nachází 4 přízemní budovy a 10 dřevěných srubů. V areálu se nachází celkem 12 společenských místností (vhodné jako učebny či klubovny pro děti pro případ nepřízně počasí), dva velké sály, 5 hřišť, ping-pongové stoly, kiosek, bazén, houpačky, trampolíny a minigolf.  Možnost parkování přímo v areálu.

image008    hrachovletecky-nahled        

Ubytování

V našem areálu si přijdou na své nároční klienti, i ti méně náročnější. Nabízíme ubytování v jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, ve vícekapacitních pokojích - čtyř až šestilůžkových nebo v dřevěných srubech. 

image033     image030     image031

 

image025          image045image026

 

image022     image023     image022

Společenské místnosti

Ve středisku je k dispozici 12 kluboven, které jsou vybaveny lavicemi, tabulemi na popisovače a audio-vizuální technikou. Každá skupina tak může mít dostatek soukromí pro své aktivity. Pro hromadnější akce (diskotéky, promítání, školení, prezentace) doporučujeme využít velkou jídelnu, vybavenou promítacím plátnem, dataprojektorem a světelnou a zvukovou aparaturou včetně mikrofonu.

image017     image060

Vybavení střediska

mensi19     image101     image104

Středisko nabízí široké možnosti sportovního vyžití pro děti i dospělé. K dispozici jsou 4 udržovaná a oplocená hřiště s příslušenstvím (3 hřiště na volejbal, jedno na nohejbal), travnaté fotbalové hřiště, stoly na stolní tenis či travnatá louka vhodná pro softbal, frisbee aj. Děti (ale nejen ony) jistě ocení trampolínu, ruský kuželník, houpačky, minigolf a nově též lidský fotbálek. V roce 2016 jsme pro naše dospělé klienty vybudovali wellness zónu. Zájemci mohou využít saunu nebo relaxovat ve vířivé vaně. Během jara a léta mohou klienti využít venkovní bazén se skluzavkou. Milovníci táboráků uvítají udržovaná ohniště, příznivci společenských her pak stolní fotbálek či elektronické šipky. Okolní terén je vhodný pro cyklistiku.

image050     image014     mensi25    mensi17     mensi6     mensi32

Stravování

image024

Stravování probíhá přímo ve středisku v prostorné jídelně. Rekreantům nabízíme možnost zakoupení plné penze (snídaně, oběd, večeře), polopenze, či výběr ze dvou jídel. Pro dětské kolektivy jsou samozřejmostí též odpolední a dopolední svačiny. V případě zájmu zajistíme též stravování formou švédských stolů, grilování, raut aj.

 

Adresa střediska

Rekreační středisko Hrachov
Svatý Jan – Hrachov, č. e. 45
Pošta Kamýk nad Vltavou
262 63

 Adresu používejte pouze pro korespondenci s dětmi během pobytů na táboře či škole v přírodě. 

Rekreační středisko Hrachov se nachází v nádherné krajině v povodí říčky Brziny u vesnice Hrachov, která je vzdálena 12 km od Sedlčan a 25 km od Příbrami. V obci je autobusová zastávka. Vzdálenost od Prahy je přibližně 70 km.

Středisko je využíváno zejména pro dětskou rekreaci (školy v přírodě, letní tábory, jazykové kurzy, sportovní soustředění), ale je vhodné i pro rodinnou rekreaci, firemní akce, školení, výlety aj.

Popis cesty autem: Pokud pojedete z Prahy, jeďte na dálnici směrem na Strakonice. Z dálnice budete sjíždět prvním sjezdem na Příbram. Hned po sjezdu z dálnice se dáte doleva směrem na Sedlčany. Touto silnicí pokračujete cca 15 km až dorazíte ke směrové ceduli navádějící na obec Hrachov. Odbočíte doprava a cca po 2 km vjedete do vesnice Hrachov. Po pravé straně minete domov fauny a po cca 100 metrech se dáte doleva. V obci se snadno zorientujete díky navigační ceduli na RS. Projedete méně udržovanou cestou z kopce cca 500 metrů a už jste na místě.

Popis cesty autobusem: Z Prahy pojedete autobusem ze zastávky Na Knížecí (Metro B, Anděl). Cílová zastávka se jmenuje Svatý Jan, Zrůbek. Během cesty je nutné jednou přestoupit, a to buď v Příbrami či v obci Dubno.

 

 

 

Nabídka výletů

Okolí rekreačního střediska Hrachov láká k výletům za zábavou i za poznáním. Některá místa jsou přístupná pěšky, linkovými autobusy nebo vlaky, na jiná a vzdálenější doporučujeme využít sjednanou dopravu autobusy. Pro letní tábory jsou voleny vždy kombinace několika placených destinací a aktivit, ze kterých si vybírají sami rodiče. Pro školy v přírodě organizujeme výlety na klíč dle přání klientů. Pro celodenní výlet zajišťujeme dopravu, vstupy a služby delegáta, který se po celý den stará o hladký průběh akce a veškeré organizační věci tak, aby výlet proběhl bez problémů a naši klienti se nemuseli o nic starat.

Výlety do blízkého okolí

Drážkov – Váchův špejchar

V malebné vesničce se nachází objekt, který je ukázkou lidové architektury 15. století. Ve třech patrech si návštěvníci mohou prohlédnout dobový nábytek, ošacení, hračky, pracovní nástroje, povozy, ale třeba i fotografie, nádobí a knihy. Celý objekt je od roku 1987 chráněnou kulturní památkou a v posledních letech prochází celkovou rekonstrukcí.

 

 

 

Příčovy – Větrný mlýn

Na vršku za obcí Příčovy směrem na Dublovice se vypíná torzo největšího větrného mlýnu holandského typu u nás. Návštěvníky potěší i krásný výhled na okolní krajinu.

 

 

Hrachov – Domov fauny

Areál Ochrany fauny ČR v obci Hrachov patří s návazností na areál společnosti Domov fauny, která provozuje psí útulek a stáje pro týraná hospodářská zvířata, mezi nejmodernější a zároveň největší areály na ochranu zvířat nejen u nás, ale i v rámci Střední Evropy. Žijí zde opuštěná či nalezená zvířata, takže při prohlídce se děti navíc také poučí o tom, jak se o tato zvířata pečuje.

 

 

Skrýšov

Ve Skrýšově se nachází statek, na kterém si děti mohou prohlédnout domácí zvířata a zároveň se povozit na koních. A kdo se bojí koníků, může se pobavit pohledem na jiná domácí zvířátka, se kterými je seznámí majitelé statku.

 

 

 

Výlety do vzdálenějšího okolí (autobusové výlety)

Orlická přehrada a okolí

Při této volbě výletu nabízíme několik variant. Děti můžou navštívit např. zámek Orlík, založený ve druhé polovině 13. století. Návštěvníky osloví nejen bohatou historií, ale i překrásným výhledem na Orlickou přehradu. V zahradách a parku, které přiléhají k zámku, se nachází slavná Schwarzenberská hrobka, která také stojí za vidění.

Z Orlíku je možné plavit se parníkem po Orlické přehradě a přejet na hrad Zvíkov, který je spojen s rodem Přemyslovců a ke kterému se váže spousta pověstí. Posledním zastavením v okolí Orlíku může být exkurze do vodní elektrárny Orlík. Po areálu skupiny provází odborný průvodce, který návštěvníkům vysvětlí činnost jednotlivých úseků vodního díla. Součástí exkurze je i procházka po hrázi, která nabízí netradiční pohled na Orlickou přehradu.

Příbram a okolí

Na Příbramsku můžete navštívit Hornické muzeum. Skvělým zážitkem je především jízda hornickým vláčkem v dole Anna nebo vodní štola. Návštěvníci si na vlastní kůži vyzkouší, jak vypadá absolutní tma a dozví se, jak se v dolech pracovalo.

Dále je v Příbrami Svatá hora – nejvýznamnější poutní místo v Čechách. Rozsáhlý areál je postaven v barokním stylu. Návštěvníci mohou obdivovat řadu kaplí a kapliček, podloubí vyzdobená cennými malbami a štuky, zdobené oltáře a sochy. Z areálu je krásný výhled na celé město. 

Pro sportovní nadšence je připravena návštěva příbramského aquaparku s bazénem, dětským brouzdalištěm, tobogány a vířivkami. Můžete si také zahrát bowling ve Sporthotelu Trhovky na břehu Orlické přehrady nebo vyrazit na letiště Dlouhá Lhota, kde je možné zajezdit si na čtyřkolkách a buggynách. Neméně atraktivní je pak projížďka na elektrických dvoukolkách segway v Novém Kníně. 

Dále je možné navštívit rokokový zámek v Dobříši, Památník Vojna Lešetice, což je areál bývalého pracovního tábora, kde byli v padesátých letech vězněni političtí vězni nebo Muzeum zlata v Novém Kníně zaměřeném na historii těžby a zpracování zlata v této oblasti. Děti si samy také mohou vyzkoušet zlato rýžovat. 

Pro ty nejmenší je pak ideální návštěva Pohádkové země plné skřítků, strašidel a dalších pohádkových bytostí v Pičíně nebo návštěva Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami, kde děti naučnou, ale i zábavnou výstavou zaměřenou na Staré pověsti české provede samotná Kněžna Libuše.

Sedlčany a okolí

Sedlčansko není známé jen svým sýrem, ale také velkým množstvím turistických zajímavostí. Jmenujme například Vrchotovy Janovice, malebný zámek s původním parkem postaveným v renesančním stylu, který překvapí návštěvníky výstavou dobového nábytku, nádobí, knih a obrazů. Děti zde mimo jiné uvidí dobového houpacího koně.

Významný je také skanzen Vysoký Chlumec. Rozsáhlý areál tvoří dvanáct staveb lidové architektury z 18. – 20. století. V objektu se nachází např. pila poháněná vodním kolem, zemědělské usedlosti, dobově zařízené chalupy, hospodářské stavby, špýchary.

Přímo ve městě Sedlčany se nachází městské muzeum, které nabízí řadu exponátů z období pravěku, středověku až po období obou světových válek. Pro sportovně zaměřené se i v této lokalitě nabízí možnost zahrát si bowling v nově otevřeném penzionu Hulín u Sedlčan. Na výlet je možné vyrazit také do Sportcentra Monínec, kde si děti vyzkouší netradiční sporty jako projížďku na koloběžkách, lukostřelbu nebo tubing – jízdu na nafukovacích duších.

Z Monínce se dá krátkou procházkou dojít třeba do Cunkova na farmu zabývající se chovem bizonů. A kdo má rád rozhledny, může se vypravit na rozhlednu Drahoušek. Tato 47 metrů vysoká stavba nabízí pohled do zvlněné krajiny Sedlčanska. Z jejího vrcholu dohlédnete přímo do Sedlčan nebo na zdánlivě blízký hrad Vysoký Chlumec.

Milovníci aktivní zábavy ocení svezení na čtyřkolkách v Dublovicích. Areál nabízí několik typů vozidel, která jsou uzpůsobena věku návštěvníků a mohou na nich jezdit i děti. K dispozici jsou dvě oddělené dráhy. Dětská dráha je nenáročná a jízdu na ní zvládnou i docela malé děti bez zkušeností. Před začátkem jízdy budete seznámeni s charakterem trati, s doporučeným způsobem jízdy a s ovládáním čtyřkolky. Samozřejmostí je zapůjčení ochranných pomůcek.

 

Kamýk nad Vltavou a okolí

V okolí Kamýku nad Vltavou je možné navštívit například vodní elektrárnu Kamýk, která je součástí Vltavské kaskády. Odborný průvodce provede návštěvníky několika částmi elektrárny. S prohlídkou je spojený i výklad, který je přizpůsobený věku návštěvníků.

Dále se můžete vypravit na zříceninu Vrškamýk. Ve 13. století, za krále Václava I., byl Kamýk centrem kraje. Dnes z hradu, který byl postaven z lomového, do řádek zděného zdiva, zbyla jen zřícenina, kterou však památkáři pečlivě udržují. V areálu je nově postavené dětské hřiště, park a občerstvení.

Výlet do okolí Kamýku nad Vltavou také můžete spojit například se zastavením v Drážkově na Váchově Špejcharu, ve Skrýšově s jízdou na koních, v Domově fauny v Hrachově nebo s bowlingem ve Sporthotelu Trhovky.