Program pro rekreanty

 

Pro ty, kdo mají zájem o námi organizované programy, se snažíme připravit pestré, zajímavé, zábavné, ale i poučné aktivity. Děti si mohou zasportovat, popřemýšlet u společenských a jiných her, zasoutěžit či pobavit se u večerních společných akcí. Důležitou součástí našich programů je etapová hra, která provází celý pobyt. Díky ní podporujeme u dětí týmovou spolupráci, rozvoj taktiky, tvořivosti, hra mívá i akční prvky - to vše často napomáhá stmelení dětského kolektivu. 
Každý rok vymýšlíme nový příběh, k němuž natáčíme "videoklipy", vyrábíme pomůcky, vymýšlíme nové typy her tak, aby si s chutí zahrály i děti, které k nám jezdí opakovaně. 

mini018    image007    image131    dsc03612-nahled     img_0178-nahled    cam00082-nahled

 
Etapová hra není jedinou aktivitou, kterou děti absolvují během svého pobytu. Aby se spolužáci mohli více poznat, upevnit stávající a navázat nové vztahy, připravujeme vždy i programy pro jednotlivé třídy. Díky vybavení všech středisek mají děti možnost si vyzkoušet i některé netradiční aktivity. Vše je samozřejmě limitováno věkem dětí, jejich schopnostmi, vybavením střediska i délkou pobytu. Ale naše organizace se vždy snaží, aby se děti zabavily, vyřádily, prostě aby si pobyt s námi co nejvíc užily. 

Mohou např. hrát různé míčové hry (fotbal, plážový volejbal, vybíjenou, stolní tenis, ringo, softbal,...), vyzkoušet si netradiční sporty (minigolf, lidský fotbálek, flagball, kin-ball, ...). V nabídce středisek se také najde skákací hrad, trampolína, lezecká stěna, minilanovka, skákací boty, slackline, dětské hřiště s prolézačkami a houpačkami, venkovní bazén... A když je špatné počasí, nebo si prostě jen chtějí děti v klidu hrát, mohou se bavit u společenských her jako Activity, Bang, Times Up, Scrable, či dalších, těch "tradičnějších" - karty, Člověče, nezlob se,...

Do odpoledních aktivit občas zařazujeme i návštěvu hasičů, policejních psovodů, profesionálních záchranářů a potápěčů, sokolníků - děti se dozvědí spoustu zajímavých informací, mohou si vše prohlédnout, vyzkoušet, nenásilnou formou tak jde často o preventivní programy upozorňující na různá nebezpečí a krizové situace.  

 

p4300127-nahled    dsc06820-nahled    image055    image004    dsc05331-nahled     dsc05873-nahled    

Velkou pozornost věnujeme i přípravě večerních programů. Někdy si večer užívají děti v rámci své třídy, ale častěji organizujeme společné akce. Své místo mají tradičně diskotéky, soutěžní večery, posezení u táboráku s kytarou. Na přání škol zorganizujeme i karneval, noční bojovku, Superstar, ... 
Společenské místnosti jsou vybaveny světelnými efekty, zvukovou aparaturou, dataprojektorem, děti si během večerních programů mohou zkusit např. i karaoke, zhlédnout film, či tancovat při videoklipech.   

image055    p1210923-nahled    image033    img_1206-nahled    img_0171-nahled    

 Při přípravě programů nezapomínáme ani na pedagogy. Všech odpoledních  i večerních aktivit se mohou také zúčastnit a děti určitě ocení, když se vyučující aktivně zapojí. Pro chvíle, kdy se o děti starají vychovatelé, nabízíme učitelům zajímavé tipy na výlety, mohou si zahrát volejbal či jiné sporty, posedět a zazpívat si u táboráku, vyzkoušet své schopnosti a štěstí ve společenských hrách, zúčastnit se turnaje ve stolním fotbálku či šipkách apod. 

Máme radost, když se do škol vrací děti i učitelé spokojení a jako stmelenější kolektivy.

p1080281-nahled    dsc04381-nahled